Κυριακή 1 Μαΐου 2011

Θετικό το τεστ για ΠΑΟΚ κέρδισε 5-0 την Καβάλα

Στην κλήρωση του προγράμματος των πλέι οφ ο Μάκης Χάβος είχε δηλώσει ότι θα έρθουν και τα γκολ. Ο προπονητής του ΠΑΟΚ είδε λοιπόν με ικανοποίηση τους παίκτες του να πετυχαίνουν πέντε γκολ στο φιλικό τεστ κόντρα στην Καβάλα στην άδεια Τούμπα. Ο Δικέφαλος νίκησε λοιπόν 5-0 τους "Αργοναύτες" και τα γκολ πέτυχαν πέντε διαφορετικοί ποδόσφαιριστές. Ο Στέφανος Αθανασιάδης άνοιξε το σκορ στο 25΄με πλασέ, στο 37΄ο Ιβιτς έκανε το 2-0 και στο 45΄ο Σαλπιγγίδης με πλασέ το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βιεϊρίνια που (έδωσε και δύο ασίστ) πέρασε όποιον αντίπαλο βρήκε μπροστά του έκανε το 4-0 και το σκορ έκλεισε ο Ελ Ζαρ. Στο ημίχρονο αποχώρησε με ενοχλήσεις στο δικέφαλο ο Μπρούνο Τσιρίλο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΚ: Χαλκιάς (46' Κρέσιτς, 75' Κουτζαβασίλης), Ετο (60' Ελ Ζαρ), Κοντρέρας (65' Μπαλάφας), Τσιρίλο (43' Μαλεζάς), Λίνο (60' Σακελλαρίου, 79' Σταφυλίδης), Γκαρσία (65' Τσουκαλάς), Βιτόλο (69' Γεωργίου), Σαλπιγγίδης (46' Σνάουτσνερ), Ιβιτς (60' Φωτάκης), Βιεϊρίνια (65' Κουτσιανικούλης), Αθανασιάδης (46' Μουσλίμοβιτς).
ΚΑΒΑΛΑ: Βαγέχο, Βλάχος, Οικονόμου, Θεοδωρέλης, Αυλωνίτης, Ντιέ, Ντικρόκ, Χργκόβιτς, Ονουάτσι, Αμπντούν, Νικουλάε. Ως αλλαγές αγωνίστηκαν οι: Γιάννου (46'), Ναζλίδης (46'), Ντανίλο (54'), Γαβριηλίδης (71'), Ελευθεριάδης Α.(46'), Καπατζής (46'), Μαυροβασίλης (65').